گزارش برگزاری وبینار ملی ورزآرا در استان قزوین شهریور 1400

گزارش برگزاری وبینار ملی ورزآرا در استان قزوین شهریور 1400

بسم الله الرحمن الرحیم

به حول قوه الهی و با عنایات و همکاری مشترک هیات محترم ورزشهای همگانی استان قزوین و کمیته ورزش تحولی ورزآرا، در مورخه جمعه 26 شهریور ماه 1400 وبینار ملی ورزش ایرانی اسلامی ورزآرا در استان قزوین با حضور بیش از 250 شرکت کننده و با موفقیت هرچه تمام تر برگزار شد.

شروع وبینار مزیّن به تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود ملی ایران اسلامی بود. در آغاز جلسه، مجری برنامه آقای مهندس غلام نژاد به معرفی رئوس برنامه پرداخت؛ در ادامه سرکار خانم پاکدامن نایب رئیس محترم هیات استان به ایراد سخن و خوشامدگویی به مهمانان اقدام نمودند. سپس آقای قادر رفعت مسئول کمیته ورزآرا در استان قزوین به مهمانان، شرکت کنندگان و سخنرانان جلسه عرض خیرمقدم نموده و از مسئولین هیات همگانی استان، مسئولین کمیته ورزآرا و رابطین فدراسیون ورزش های همگانی بابت همکاری در برگزاری این وبینار مراتب تقدیر و تشکر را بعمل آورد.

اولین بخش آموزشی برنامه، مبحث «معرفی ورزش ایرانی ورزآرا» بود که توسط آقای مهندس رضا حاجی آبادی ریاست محترم کمیته کشوری ورزآرا ارائه گردید. پس از استراحت، بخش دوم مباحث آموزشی این وبینار که مشتمل بر «بیان روش های تمرینی ورزآرا» بود توسط سرکار خانم سروناز تجلی نایب رئیس کمیته کشوری ورزآرا به شیوایی ارائه شد. به ترتیب، «فیزیولوژی ورزشی» با ارائه آقای دکتر رسول اسلامی، عضو هیات مدیره دانشگاه علامه طباطبائی، و «روانشناسی ورزشی» با ارائه سرکار خانم مینا چترمینا، کارشناس ارشد روانشناسی، بخش های بعدی این جلسه بودند که با استقبال شرکت کنندگان به اتمام رسیدند.

حسن ختام جلسه، ارائه صحبتی کوتاه توسط آقای قادر رفعت پیرامون ویژگی منحصر بفرد ورزش تحولی ورزآرا که «پرهیز از انجام هرگونه مقایسه با دیگر ورزش ها» و نیز معرفی اجمالی یکی از تکنیک های منحصر بفرد ورزآرا با نام «تمرین تفکری شبانه» و تشکر مجدد از حضور شرکت کنندگان و مهمانان جلسه بود.

 

ومن الله توفیق

کمیته ورزشی ورزآرا

شهریور 1400